Τη δεύτερη συνεχόμενη ήττα τους γνώρισαν οι Αμαζόνες που έχασαν με 3-0 από τον Άγιο Δημήτριο. Οι παίχτριες του Θεόδωρου Ανδρεάδη δε βρέθηκαν σε καλή μέρα και υπέκυψαν σε ένα αντίπαλο που ήταν στα μέτρα τους.
Το πρώτο σετ ήταν κομβικό για την αναμέτρηση, καθώς ήταν και το μόνο που διεκδίκησαν μέχρι τέλους οι Αμαζόνες και σίγουρα θα μπορούσε να είχε διαφορετική εξέλιξη το παιχνίδι αν το είχαν κερδίσει. Εν τέλει το κέρδισε ο Απόλλων, όμως και στη συνέχεια δε δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα να πάρει τη νίκη. Με 25-21 έκανε το 2-0, ενώ στο τρίτο σετ η αντίσταση των Αμαζόνων ήταν ασθενέστατη, με αποτέλεσμα το άνετο 245-14 για τους φιλοξενούμενους που πήραν ένα εύκολο ροζ φύλλο αγώνα.
Τα σετ: 22-25, 21-25, 14-25
ΑΜΑΖΟΝΕΣ(Ανδρεάδης- Λεκάκος): Νικοπούλου, Μαργιολάκη, Πολύζου, Δίπλαρη, Μάλλιου, Κρυστάλη, Βασιλείου, Κοκκινάκη, Κανελοπούλου, Κορναράκη(λ), Τσαλοπούλου.