Την ξέφρενη πορεία του συνέχισε το Σάββατο το απόγευμα το… «τρένο» του Πανερυθραϊκού, όπου στα πλαίσια της 17ης αγωνιστικής του 2ου ομιλου της Α’ ΕΠΣΑ, επικράτησε με το φτωχό μεν… αλλά υπερπολύτιμο δε 1-0 της Ηλιούπολης, παραμένοντας έτσι μόνος 1ος στο ρετιρέ του βαθμολογικού πίνακα με 37 βαθμούς.

Μετά από ένα άκαρπο α’ ημίχρονο, που βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες 0-0, οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που μπήκαν πιο δυνατά στο γήπεδο με το ξεκίνημα της επανάληψης και το γκολ δεν άργησε να έρθει, καθώς ο Αντωνιάδης για άλλη μια φορά ήταν ο παίχτης που έβγαλε τα κάστανα από τη φωτιά… σκοράροντας στο 53′ με κεφαλιά, γκολ το οποίο αποδείχθηκε αρκετό για το συγκρότημα του κ. Τσιμπάκη προκειμένου να πάρει ακόμα ένα τρίποντο!

Το έργο των Ερυθραιωτών έγινε ακόμα πιο εύκολο μετά το 56′, λόγω αποβολής του Συμεωνίδη των φιλοξενουμένων, ο οποίος εκφράστηκε με ύβρεις κατά του διαιτητή της αναμέτρησης, ωστόσο το 1-0 παρέμεινε ως το τέλος του αγώνα, με τους γηπεδούχους να πανηγυρίζουν έξαλλα μια ακόμα επιτυχία !

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Αντώνης Τσιμπάκης): Μπακοδήμος, Σουμελίδης, Γκριτζάς, Γεωργακόπουλος, Νταλένγκα, Μπαμπαλούκας, Κουμπούλης, Αναγνώστης (87′ Γλυνός), Μπρίλης (81′ Τριανταφύλλου), Αντωνιάδης (90′ Σινάνι), Τσεβάς.

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Μάκης Μπαλαγιάννης): Αδάμης, Μπρούσαλης (77′ Κόκορης), Μυτηλινός (65′ Ορφανός), Τερλελής, Ρωμανός, Σκούρας, Ζουμπουνέλης, Γάγγος, Γεμιστός, Συμεωνίδης, Παπαδάκης (84′ Αράπι).