Νίκησε παρά τις απουσίες
Παρά τις σημαντικές απουσίες τους οι Αμαζόνες κέρδισαν, έστω και δύσκολα, για δεύτερο συνεχή αγώνα και ανέβηκαν ξανά στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Οι γηπεδούχες παρουσιάστηκαν αποφασισμένες να διεκδηκήσουν τη νίκη και δυσκόλεψαν ιδιαίτερα τις σαφώς ανώτερες Αμαζόνες.
Η πρώτη περίοδος ξεκίνησε με το χειρότερο δυνατό τρόπο καθώς οι γηπεδούχες είχαν τον τρόπο να πάρουν το προβάδισμα από νωρίς. Πήραν ένα προβάδισμα 5 πόντων, 15-10 με το τέλος της πρώτης περιόδου, αλλά από εκεί και έπειτα άρχισε η ανάκαμψη για τις Αμαζόνες που όχι μόνο ανέτρεψαν το σκορ, αλλά πήραν και μια ικανοποιητική διαφορά, η οποία κειμενόταν κοντά στους δέκα πόντους.
Το παιχνίδι φαινόταν τελειωμένο, όμως μια μικρή χαλάρωση των Αμαζόνων στα τελευταία λεπτά παραλίγο να τους στοιχίσει. Με τη διαφορά στους 8 πόντους 3 λεπτά πριν τη λήξη οι γηπεδούχες δεν τα παράτησαν και μείωσαν στους 4, με 30 δευτερόλεπτα να απομένουν. Με ένα εύστοχο τρίποντο κατάφεραν να μειώσουν στον πόντο και με γρήγορο φάουλ έστειλαν τηυ Μαρία Αγγέλη στη γραμμή των βολών. Εκείνη ευστόχησε στη μία από τις δύο και έδωσε τη νίκη στην ομάδα της καθώς στον ελάχιστο χρόνο που απέμενε, οι γηπεδούχες δεν κατάφεραν κάτι. Κορυφαία για τις νικήτριες η Όλγα Καββαδά που εκμεταλεύτηκε στο ακέραιο τον επιπλέον χρόνο που της δώθηκε λόγω των απουσιών και πέτυχε 18 πόντους.
ΑΜΑΖΟΝΕΣ(Μαρίνος): Καββαδά 18, Παπαγεωργίου 12, Αγγέλη Μ. 10, Γείτονα 6, Σιδέρη 2, Συρμακέζη, Γεωργαλή, Ασπρούλη