Δεύτερη ήττα Καλή εμφάνιση Γλυκόπικρη γεύση άφησε στις Αμαζόνες η αναμέτρηση με τον Άρη Πετρούπολης. Μπορεί να γνώρισαν τη δεύτερη ήττα τους, αλλά η πολύ καλή απόδοση σε μια από τις πιο δύσκολες έδρες του πρωταθλήματος, απέναντι σε μια ομάδα που έχει στόχο την άνοδο στη μεγαλύτερη κατηγορία, έφερε σημάδια εφορίας στην ομάδα. Μάλιστα το βατό πρόγραμμα που ακολουθεί αφήνει στο στρατόπεδο των Αμαζόνων την φιλοδοξία να πετύχουν πέντε νίκες στις ισάριθμες αγωνιστικές που ακολουθούν.
Στα του αγώνα, οι Αμαζόνες μπήκαν πολύ δυνατά και με όπλα τους την εκπληκτική παραγωγικά Μαρία Αγγέλη και την πολύ καλή σε άμυνα και επίθεση, Δανάη Μελάκη ισορρόπησαν εντελώς τον αγώνα και βρέθηκαν μπροστά στο σκορ μέχρι και το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, με το σκορ στο 31-30. Η νίκη χάθηκε στις λεπτομέρειες και με μεγαλύτερη προσοχή σε μία-δύο φάσεις οι Αμαζόνες θα μπορούσαν να είχαν πάρει το ροζ φύλλο.
Η προσοχή όλων πλέον στρέφεται στην αναμέτρηση με τον Φιλαθλητικό, ο οποίος είναι μια πρώτης τάξεως ευκαιρία για τις Αμαζόνες να πετύχουν την πρώτη τους νίκη. Η ψυχολογία στο στρατόπεδο των Αμαζόνων παραμένει καλή παρά το άσχημο ξεκίνημα, καθώς η απόδοση της ομάδας είναι ανοδική και όλοι ευελπιστούν ότι έφτασε η στιγμή για να έρθουν οι νίκες.
ΑΜΑΖΟΝΕΣ (Αγγέλη Μ.): Νησωτάκη 5, Γείτονα, Δέδε 3, Συρμακέζη, Γεωργαλή, Καββαδά 4, Μελάκη 10(1), Τούντα 2, Αγγέλη Α. 4, Αγγέλη Μ. 24(1), Παπαγεωργίου.