?

Προσπέρασε εύκολα και το εμπόδιο του Απόλλωνα Σμύρνης ο Πανερυθραϊκός και βαδίζει χέρι – χέρι με την Παλλήνη (νίκησε 3-1 στην Καλαμάτα) από την πρώτη θέση μέχρι την μεταξύ τους αναμέτρηση στο «Στέλιος Καλαϊτζης» όπου  και θα κριθεί το ποιος θα παίζει του χρόνου στην Α2.
Οι παίκτες του Μιχάλη Χατζηπέρου στο ξεκίνημα  του αγώνα «άφησαν» την καλή τους υποδοχή και την αναγκαία πρώτη πάσα στα… αποδυτήρια και βρέθηκαν να χάνουν με 1-5. Γρήγορα όμως συνήλθαν  και έφεραν το παιχνίδι στα ίσια με 8-9 και πήγαν πόντο – πόντο με τους φιλοξενούμενους μέχρι το 13-13. Εκεί οι παίκτες του Απόλλωνα βρήκαν απέναντί τους την βελτιωμένη άμυνα και το μπλοκ του ΠΑΣ  και χωρίς πολλές επιλογές στην επίθεση «κόλλησαν» και επέτρεψαν στον ΠΑΣ να ξεφύγει με 20-14 και να κλείσει το σετ με 25-20
Στο 2ο σετ οι γηπεδούχοι κατάλαβαν ότι ήταν εύκολο να καθαρίσουν με 3-0 το ματς βελτίωσαν όλες τις γραμμές, κυρίως  σερβίς και μπλοκ, και βασισμένοι στα πολλά λάθη των φιλοξενουμένων πήραν το σετ χωρίς σοβαρή αντίσταση, δίνοντας προς το τέλος τη δυνατότητα στον Χατζηπέρο να παίξει με όλους τους αναπληρωματικούς.
Στο 3ο σετ ο ΠΑΣ χρησιμοποίησε και πάλι όλους τους παίκτες του. Από τον ΠΑΣ  διακρίθηκαν ο Λιόντας (4 ατομικά μπλοκ) και ο Λαμπρινός.
Τα σετ 25-20, 25-15, 25-19
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Χατζηπέρρος): Λιόντας, Γ.Παπασιδέρης, Κυριαζής, Σπανός, Λαμπρινός, Δ.Παπασιδέρης  Μπαρούτας (λ), / Κωστόπουλος, Κόντος, Τόμυ, Κόκλας, Κοτσάμπασης