Σε τροχιά ανόδου παραμένει η ομάδα ποδοσφαίρου του Πανερυρθραικού, η οποία εκμεταλλευόμενη την έδρας της για ακόμα μια φορά, σημείωσε άλλη μια νίκη, αυτή τη φορά με σκορ 2-0 κόντρα τον Χολαργό, διατηρώντας έτσι τη 2η θέση στη βαθμολογία του 2ου ομίλου της Α’ ΕΠΣΑ, μετά από 12 αγωνιστικές.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυναμικά στο παιχνίδι και πολύ νωρίς άνοιξαν το σκορ με κεφαλιά του αρχηγού τους Αντωνιάδη στο 18′ .

Το 1-0 έμελλε να είναι και σκορ ημιχρόνου, ενώ στην επανάληψη, ο ίδιος παίκτης στάθηκε ιδιαίτερα άτυχος, όταν είδε τόσο στο 55′ όσο και στο 70′ τη μπάλα να σταματάει στα δοκάρια του Σκαλαίου.

Ωστόσο κι ενώ η μπάλα δεν έμπαινε στα δίχτυα, κάνοντας τα δικά της τερτίπια…. το γκολ ήρθε ως… πρόωρο χριστουγεννιάτικο δώρο από την άμυνα των φιλοξενουμένων, με τον Π. Ρίζο να σημειώνει αυτογκολ και να κάνει έτσι άθελα του το 2-0, με το οποίο οι γηπεδούχοι “κλείδωσαν” τη νίκη

Διαιτητής ήταν ο Γκάμαρης, με βοηθούς τους Βαξαβανέλη και Βασιλάκη.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Τσιμπάκης): Μπακοδήμος, Σουμελίδης, Γκριτζάς, Γεωργακόπουλος, Νταλένγκα, Τσιούμας, Κουμπούλης, Αναγνώστης, Μπρίλης (68′ Παπαθανασίου), Αντωνιάδης (89′ Μπενετάτος), Τσεβάς (88′ Μπαμπαλούκας)

ΧΟΛΑΡΓΟΣ (Τάπρατζης): Σκαλαίος, Καζάκος, Κατσαρός Θ., Ψάλλας (85′ Καλαντζής), Χρόνης, Ρίζος Π., Κατσαρός Χ.Δ. (59′ Αναστασίου), Τζέλης, Ρίζος Γ. (74′ Ακάσογλου), Ζώης, Ντζαβίδας.