βολεϊ γυναικων α?  εσπααα – ΑΣΠΕ ΘΕΤΙΣ ? ΑΜΑΖΟΝΕΣ 3-0

Δύσκολο βράδυ αναμενόταν να περάσουν οι Αμαζόνες τη Δευτέρα και οι προσδοκίες επαληθεύτηκαν. Φιλοξενούμενες στη έδρα της, πρωτοπόρου, ΑΣΠΕ ΘΕΤΙΣ ήταν δύσκολο να κερδίσουν κάτι περισσότερο από εμπειρίες κι έτσι έγινε. Οι παίχτριες του Θεόδωρου Ανδρεάδη γνώρισαν την τρίτη συνεχόμενη ήττα τους και να μένουν κολλημένες στους 4 βαθμούς από τις πρώτες αγωνιστικές. Παρ? όλα αυτά απέναντι στην πρωτοπόρο, επέδειξαν σημάδια βελτίωσης και αν και δεν κατάφεραν να τα μετουσιώσουν σε κάποιο νικηφόρο σετ, άφησαν ελπίδες για τη συνέχεια.
Η ανωτερότητα των γηπεδούχων ήταν αισθητή, κάτι που αποδείχθηκε εμπράκτως στα δύο πρώτα σετ. Με 25-17 και στα δύο η Θέτις προηγήθηκε με 2-0 σετ και έβαλε τις βάσεις για μια εύκολη νίκη. Στο τρίτο οι Αμαζόνες κοίταξαν τον αντίπαλό τους στα μάτια και πιάνοντας την καλύτερή τους απόδοση στην αναμέτρηση, έφτασαν πολύ κοντά στο να πάρουν το σετ. Δυστυχώς, στα κρίσιμα σημεία οι γηπεδούχες εμφανίστηκαν πιο ψύχραιμες και έκανα το 3-0 στα σετ, με 25-23, στερώντας στις Αμαζόνες την ευκαιρία να ξαναμπούν στο παιχνίδι.
Τα σετ: 25-17, 25-17, 25-23
ΑΜΑΖΟΝΕΣ(Ανδρεάδης- Λεκάκος): Νικοπούλου, Μαργιολάκη, Πολύζου, Δίπλαρη, Μάλλιου, Κρυστάλη, Βασιλείου, Κοκκινάκη, Κανελοπούλου, Κορναράκη(λ), Τσαλοπούλου.