βολεϊ γυναικων α?  εσπααα ΚΤΗΣΙΦΩΝ – ΑΜΑΖΟΝΕΣ 0-3

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησαν τη χρονιά οι Αμαζόνες, που δε δυσκολεύτηκαν να επικρατήσουν με 3-0 σετ του Κτησιφόντος, στον πρώτο τους αγώνα στην Α? ΕΣΠΑΑ. Η διαφορά των δύο ομάδων ήταν πολύ μεγάλη και οι παίχτριες του Θεόδωρου Ανδρεάδη δεν δυσκολεύτηκαν σε κανένα από τα τρία σετ.
Αναλυτικά οι Αμαζόνες πήραν με χαρακτηριστική άνεση το πρώτο σετ με 25-8(!), ενώ στο δεύτερο που ήταν το σετ που αντιμετώπισαν το μεγαλύτερο βαθμό αντίστασης από τις γηπεδούχες, επικράτησαν με 25-18. Το 3-0 ολοκληρώθηκε, παίρνοντας με 25-14 και το τρίτο σετ, κάνοντας επίδειξη δύναμης.
Ο Θεόδωρος Ανδρεάδης δεν είχε στη διάθεσή του όλα τα νέα του αποκτήματα καθώς απουσίαζαν οι Σαριδάκη(λόγω τραυματισμού) και Μαριολάκη( δεν έχει εκδοθεί ακόμα το δελτίο της). Επόμενος αντίπαλος θα είναι η Χαλκίδα, που γνώρισε την ήττα μέσα στην έδρα της την πρώτη αγωνιστική.
Τα σετ: 8-25, 18-25, 14-25
ΑΜΑΖΟΝΕΣ(Ανδρεάδης- Λεκάκος): Νικοπούλου, Γκουβή, Πολύζου, Δίπλαρη, Μάλλιου, Κρυστάλη, Βασιλείου, Κοκκινάκη, Κανελοπούλου, Κορναράκη(λ), Τσαλοπούλου.