Τίποτα… τίποτα… δεν τον σταματά…, αυτό είναι το σύνθημα που ταιριάζει απόλυτα στην ως τώρα πορεία της ομάδας ποδοσφαίρου του Πανερυθραικού, η οποία στην πρεμιέρα του β’ γύρου του πρωταθλήματος της Α’ ΕΠΣΑ, κέρδισε με ανατροπή στο Βύρωνα 3-1 τον Αθηναικό, παραμένοντας έτσι στην κορυφή του 2ου ομίλου.

To συγκρότημα του κ. Τσιμπάκη πιάστηκε κυριολεκτικά στον ύπνο, καθώς με τη συμπλήρωση μόλις 6 λεπτών, οι «λόρδοι» ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ με τον Πετριτάι.

Ωστόσο, το γκολ αυτό καθόλου δεν πτόησε τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι έκαναν την ολική ανατροπή πριν καν ολοκληρωθεί το α’ ημίχρονο, καθώς με σκορερ τους Αντωνιάδη και Σουμελίδη στο 34′ και 38′ αντίστοιχα έφεραν τα πάνω – κάτω στο ματς.

Η ομάδα των βορείων προαστίων ήταν ανώτερη και στο μεγαλύτερο μέρος της επανάληψης με την πίεση της να καρποφορεί στο 83‘, με τον Παπαγερίδη των γηπεδούχων να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, κάνοντας έτσι άθελα του το 1-3 και «κλειδώνοντας» ετσι παράλληλα το διπλό για τον Πανερυθραικό, που μετά και τα αποτελέσματα της αγωνιστικής τον βρίσκουν χωρίς συγκάτοικο στο ρετιρέ της βαθμολογίας με 34 βαθμούς.